Grey flame
DraftBooster logo

Czym jest wycią kominowy draftbooster?

Wyciąg kominowy Draftbooster to elektryczny wiatrak. Jest on instalowany na kominie i odpowiada za dostarczenie odpowiedniej ilość powietrze do piecyków opalanych drewnem. Wyciąg kominowy Draftbooster wytwarza podciśnienie w kominie, dzięki czemu można uniknąć większości problemów, jakie pojawiają się podczas procesu spalania paliw stałych.

Wyciąg kominowy Draftbooster instaluje się na szczycie komina, gdzie wytwarza on próżnię , która zapewnia, że cały dym jest wyciągany przez komin i nie przedostaje się do pomieszczeń mieszkalnych. Z Draftboosterm uzyskasz kontrolę nad ciągiem kominowym, dzięki czemu bez problemów będziesz mógł rozkoszować się ogniem i ciepłem z Twojego kominka.

Czarny Draftbooster zainstalowany na kominie.

Kiedy używać wyciągu kominowego draftbooster?

Czy jesteś w stanie uzyskać dostateczny ciąg kominowy w swoim kominku?

  • Zapalanie ognia w kominku trwa długo i jest trudne?
  • Szyba kominka na drewno pokrywa się sadzą.
  • Dym wydostaje się do pomieszczenia w trakcie dokładania drewna do kominka.
  • W trakcie korzystania z kominka czuć zapach dymu i sadzy.

Naturalny ciąg w kominie jest niewystarczający.

  • Bardzo często występuje sytuacja, w której kominek nie ma wystarczająco dużo powietrza do dobrego spalania, czego powodem jest niewystarczający ciąg kominowy.

Jak uzyskać odpowiednią ilość powietrza ?

  • Draftbooster pomoże naszemu piecykowi na drewno “oddychać” na nowo, rozpalanie stanie się łatwe i unikniemy przedostawania się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń.
  • Do ciebie będzie należeć decyzja, czy chcesz zwiększyć ciąg kominowy, czy też nie, a zadecydujesz za pomocą prostego przycisku ON/OFF

Umieść pilot z przyciskiem ON/OFF do Draftboostera obok pilota do telewizora i rozkoszuj się przyjemnym, jaśniejącym płomieniem w Twoim kominku.

Dlaczego warto korzystać z wyciągu kominowego?

Draftbooster zmniejsza ilość dymu w pomieszczeniu

Problemy z rozpalaniem

Jeśli masz problemy z rozpalaniem to są one zwykle spowodowane niewystarczającym ciągiem kominowym. Ciąg kominowy jest wytwarzany w wyniku różnicy temperatur pomiędzy wysoką temperaturą komina, a niższą na zewnątrz. W trakcie rozpalania komin jest zwykle zimny, a ciąg przez to ograniczony, co znacznie utrudnia rozpalanie.

Ważne jest, aby kawałki drewna używane do rozpalania były suche i dostatecznie małe. W ten sposób ogień obejmnie szybciej drewno i wytworzy się ciepło potrzebne do właściwego ciągu kominowego.

Dym w pokoju

Kiedy dym przedostaje się do pokoju w trakcie dokładania do kominka, może to być spowodowane niewystarczającym ciągiem kominowym. Jeśli masz bardzo szczelny dom, w szczególności kiedy masz okap oraz klimatyzację, ciąg kominowy może być zbyt słaby.

Innym powodem przedostawania się dymu może być różnica pomiędzy palącym się drewnem, a kominem. Ważnym jest wiedzieć, że ciąg naturalny zależy od pogody na zewnątrz w ciągu roku i jest zależny od temperatury, wiatru i innych uwarunkowań pogodowych.

Czynniki takie jak wysokość komina w stosunku do wysokości budynków lub podobnych dużych obiektów znajdujących się w pobliżu mogą również wpływać na ciąg negatywnie i powodować zjawisko, w którym dym będzie przedostawał się do pokoi mieszkalnych.

Ogień gaśnie

Powietrze przyczynia się do zapewnienia dobrego spalania. Głównym zadaniem komina jest usuwania dymu przez ciąg kominowy, zapewniając jednocześnie dopływ świeżego powietrza w ilości, która odpowiada ilości dymu wytwarzanemu przez kominek opalany drewnem.Jeśli piec nie pracuje optymalnie, to może to być spowodowane złym ciągiem, nieszczelnością komina lub kominka, albo też niewłaściwymi wymiarami komina.

Zapach dymu i sadza

Kiedy drzwiczki kominka są pokryte sadzą, a w pomieszczeniu czuć zapach dymu to powodem takiego stanu jest złe spalanie. Problem ten powoduje zwykle mokre drewno, słabe odprowadzanie spalin lub niedostateczny ciąg kominowy.

Dobre spalanie wymaga wysokiej temperatury oraz wystarczającej ilości powietrza. Jeśli ograniczy się dopływ powietrza niespalone gazy i cząstki gromadzą się w kominie. Powoduje to w efekcie osadzanie się sadzy na ścianach kominowych i nieprzyjemny zapachu dym w pomieszczeniach.

Badanie na temat problemów z kominkiem przed i po zainstalowaniu Draftbooster wykazuje znaczną poprawę po instalacji.
Statystyka z badań na temat problemów z kominkiem z przed i po zainstalowaniu Draftboostera
Pokaż przyciski
Ukryj przyciski